Details
Wildridge Heritage Park Bench
More Information
| Style | Bench |
|---|---|
| Furniture Height | Standard |
| Collection | Heritage |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 2-4 Person |
| Dimensions | 24 in D x 72 in W x 32 H |
| Overall Width | 72 in |
| Overall Height | 32 in |
| Overall Depth | 24 in |
| Seat Height | 17 1/2 in |
| Seat Size | 72 in w x 16.25 in d |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Features
- Recycled HDPE resin construction
- Variety of finishes available
- High-quality 316 marine grade fasteners
- Frame only available in black