Simply Siesta Shell Adirondack Chair
Special Price
$300.00
FREE Shipping
$405.00
- You Save: $105.00 ( 25.93% )
Details
The Simply Siesta Shell Adirondack Chair features a classic shell back design constructed from 100% recycled poly lumber which promises to never need to be sanded, painted or refinished to continue to look like the day you bought it. The Simply Siesta Shell Adirondack Chair is available in 20 colors and will not fade, warp, rot or corrode. Enjoy virtually maintenance free care with poly lumber furniture.
More Information
| Style | Adirondack |
|---|---|
| Furniture Height | Standard |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Dimensions | 36 in H x 35 in D x 29 in W |
| Overall Width | 29 in |
| Overall Height | 36 in |
| Overall Depth | 35 in |
| Seat Height | 13.5 in |
| Some Assembly Required | No |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions