Simply Siesta Chat Table
Special Price
$94.00
FREE Shipping
$126.90
- You Save: $32.90 ( 25.93% )
Code:
SS-CT
Weight:
11 lbs
Dimensions:
15 in H x 19.5 in D x 14 in W
Assembly:
Some Assembly Required (PDF)
Details
The Simply Siesta Chat Table is the perfect accompaniment to the Simply Siesta Adirondack Chairs. Place this side table between two chairs, or use it for a plant stand and enjoy the virtually maintenance free care of recycled plastic lumber. The Simply Siesta Chat Table is available in 20 poly lumber plastic colors that will not fade.
More Information
| Commercial | No |
|---|---|
| Umbrella Hole | No |
| Dimensions | 15 in H x 19.5 in D x 14 in W |
| Overall Width | 19.5 in |
| Overall Height | 15 in |
| Overall Depth | 14 in |
| Seat Height | n/a |
| Seat Size | n/a |
| Some Assembly Required | No |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions