Simply Siesta Adirondack Footrest
Special Price
$94.00
FREE Shipping
$126.90
- You Save: $32.90 ( 25.93% )
Code:
SS-FR
Weight:
11 lbs
Dimensions:
13.5 in H x 19 in D x 17 in W
Assembly:
Fully Assembled (PDF)
Details
The Simply Siesta Adirondack Footrest is designed to perfectly complement the Simply Siesta line of Adirondack Chairs. Available in 20 colors, made from 100% recycled plastic lumber that will not rot, warp, corrode or become bug infested, you can count on a lifetime of virtually maintenance free care.
More Information
| Commercial | No |
|---|---|
| Umbrella Hole | No |
| Dimensions | 13.5 in H x 19 in D x 17 in W |
| Overall Width | 19 in |
| Overall Height | 13.5 in |
| Overall Depth | 17 in |
| Seat Height | n/a |
| Seat Size | n/a |
| Some Assembly Required | No |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions