Siesta Windsor Adirondack Chair
Special Price
$359.00
FREE Shipping
$484.65
- You Save: $125.65 ( 25.93% )
Code:
SIESTA-WINDSR
Weight:
42 lbs
Dimensions:
31 in W x 34 in D x 38 in H - Seat Height 14.5 in
Assembly:
Fully Assembled (PDF)
Details
The Siesta Windsor Adirondack Chair sports a stylish fan back and is available in twenty maintenance free colors bound to liven up your outdoor entertainment area. Handcrafted with mortise and tenon joints this durable adirondack chair is backed by a lifetime warranty.
More Information
| Style | Adirondack |
|---|---|
| Furniture Height | Standard |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Dimensions | 31 in W x 34 in D x 38 in H - Seat Height 14.5 in |
| Overall Width | 31 in |
| Overall Height | 38 in |
| Overall Depth | 34 in |
| Seat Height | 14.5 in |
| Some Assembly Required | No |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions