Siesta Bistro Windsor Adirondack
Special Price
$417.00
FREE Shipping
$554.00
- You Save: $137.00 ( 24.73% )
Code:
Siesta-BWA
Dimensions:
28 in w x 29 in d x 45 in h - 25 in seat height
Assembly:
Fully Assembled (PDF)
Details
The Siesta Bistro Windsor Adirondack Chair sits at just the right height to get a perfect view over a railing or balcony. The angled seat and curved back make this a very comfortable chair. Constructed from poly material the Bistro Windsor Adirondack is backed by a lifetime warranty. Customize any two tone color combination to create just the look you want!
More Information
| Style | Counter Chair |
|---|---|
| Furniture Height | Counter |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Dimensions | 28 in w x 29 in d x 45 in h - 25 in seat height |
| Overall Width | 28 in |
| Overall Height | 45 in |
| Overall Depth | 29 in |
| Seat Height | 25 in |
| Some Assembly Required | No |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Features
- Customer Favorite in Tan on Charcoal Frame
- Available in Two tone color options
- Counter height - allows for views over railings and balconies
- Relaxed Adirondack feel
- Lifetime Manufacturer's Warranty
- Proudly made in the USA