Siesta Recycled Poly Lumber Quest High Back Rocking Chair
Special Price
$495.00
FREE Shipping
$598.00
- You Save: $103.00 ( 17.22% )
Code:
MC-HBRC
Weight:
44 lbs
Dimensions:
47 in H x 25 in W x 31 in D, Seat W.: 19 in, Seat Ht.: 14.5 in
Assembly:
Fully Assembled (PDF)
Details
The Siesta Recycled Poly Lumber Quest High Back Rocking Chair works well in many places. Place this all weather rocker on the porch to create a people watching place. The Siesta Quest Rocker or two accompanied by a small side table creates a wonderful spot to reflect on the days events, or just plain sit back and enjoy the view. You will love the comfort, durability and maintenance free care of this versatile outdoor patio furniture.
More Information
| Style | Rocking Chair |
|---|---|
| Furniture Height | Standard |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Dimensions | 47 in H x 25 in W x 31 in D, Seat W.: 19 in, Seat Ht.: 14.5 in |
| Overall Width | 25 in |
| Overall Height | 47 in |
| Overall Depth | 31 in |
| Seat Height | 14.5 in |
| Seat Size | 19 in |
| Some Assembly Required | No |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions