POLYWOOD Nautical Highback Chair 7-Piece Dining Set with Trestle Legs
$3,095.00
FREE Shipping
More Information
| Style | Dining Set |
|---|---|
| Furniture Height | Dining |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Dimensions | 148 in L x 113 in D x 38.5 in H |
| Overall Width | 148 in |
| Overall Height | 38.5 in |
| Overall Depth | 113 in |
| Arm Height | 25.5 in |
| Seat Width | 17.5 in |
| Seat Depth | 15.75 in |
| Seat Height | 17 in |
| Seat Size | 17.5 in x 15.75 in |
| Weight Capacity | 300 |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | 20 Yr Res / 1 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions