Details
Perfect Choice Stanton Park Bench
More Information
| Style | Bench |
|---|---|
| Furniture Height | Standard |
| Collection | Stanton |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 2 Person |
| Dimensions | 57 in x 30 in x 37 in |
| Overall Width | 30 in |
| Overall Height | 37 in |
| Overall Depth | 57 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Features
- Best Quality Materials
- Stainless Steel Fasteners for Durability
- Sustainability by using Weather-all Poly-lumber
- Innovative Design
- 20 Year Warranty
- Available in 11 colors
- Outstanding Customer Service
- Prompt Delivery
- Made in the USA