Luxcraft Urban 4 ft x 10 ft Oval Counter Table
More Information
| Family ID | UDT410O-C |
|---|---|
| Style | Counter Table |
| Furniture Height | Counter |
| Leg Depth | 24 in |
| Table Base Depth | 24 in |
| Leg Width | 90.25 in |
| Commercial | No |
| Table Shape | Oval |
| Umbrella Hole | Yes |
| Umbrella Hole Size | 1.75 in |
| Seating Capacity | 10+ Persons |
| Overall Width | 122.4 in |
| Overall Height | 36 in |
| Overall Depth | 44 in 36 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | Lifetime |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments
Features
- Includes (1) Urban 4 ft x 10 ft Oval Counter Table