Siesta Recycled Poly Lumber Classic Park Chair
Special Price
$326.00
FREE Shipping
$440.10
- You Save: $114.10 ( 25.93% )
Details
This Siesta Recycled Poly Lumber Classic Park Chair is the perfect complement to many of our poly lumber dining tables. Solidly built this outdoor patio park chair is maintenance free and made to last through years of parties, picnics and family get-togethers. The contoured seat adds comfort while the lifetime warranty gives you piece of mind. Constructed from recycled poly material, this eco-friendly chair is built for longevity.
More Information
| Commercial | No |
|---|---|
| Umbrella Hole | No |
| Dimensions | Complete Details Below |
| Overall Width | 23 in |
| Overall Height | 36 in |
| Overall Depth | 23 in |
| Seat Height | 16.5 in |
| Some Assembly Required | No |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions