More Information
| Style | Dining Table |
|---|---|
| Furniture Height | Dining |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Chair Front Style | Standard |
| Dimensions | 40 in L x 40 in W x 29 in H |
| Overall Width | 40 in |
| Overall Height | 29 in |
| Overall Depth | 40 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments