Durogreen Outdoor Aria Adirondack 3 pc Seating Set
Details
Durogreen Outdoor Aria Adirondack 3 pc Seating Set
More Information
| Style | Adirondack |
|---|---|
| Furniture Height | Adirondack |
| Features | Sets |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 2 Person |
| Dimensions | Chair: 29 in w x 33.5 in l x 37 in h Table: 15 in w x 15 in l x 18 in h |
| Overall Width | Chair: 29 in |
| Overall Height | Chair: 37 in |
| Overall Depth | Chair: 33.5 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | 20 Yr Res / 1 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments
Features
- All-weather Poly
- Set includes: (2) Aria Chairs & (1) 15 in Side Table