Details
Berlin Gardens PAX 30 x 70 in Dining Table
More Information
| Style | Dining Table |
|---|---|
| Furniture Height | Dining |
| Commercial | No |
| Table Shape | Rectangle |
| Umbrella Hole | Yes |
| Seating Capacity | 4-6 Person |
| Dimensions | 69 in l x 30 in d x 30 in h |
| Overall Width | 69 in |
| Overall Height | 30 in |
| Overall Depth | 30 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments
Features
- Smooth, sleek aluminum frame
- Includes an umbrella hole
- Modern aluminum/poly combination
- Designed for use with PAX Dining Side & Arm Chairs and Bench
- Amish Made
- Made in the USA